2012. szeptember 29., szombat

Anime ismertető 8. rész

Sziasztok!
Kicsit megkésve, de itt egy újabb ismertető. Ami most azért számít újdonságnak, mert ez csak most néztem végig a minap és eredetileg más volt betervezve erre a hétre. De egyszerűen muszáj volt ezt megírnom, mert úgy elnyerte a tetszésemet. Lássuk csak miről is beszélek.

 Baccano
Az anime Ryohgo Narita light novel-je alapján készült. A cím olaszul 'zajt' jelent, de az író "hülye zűrzavar"-nak fordította. Ami igazából tökéletesen jellemzi is az animét, de ettől nem kell megijedni, csak jobban oda kell figyelni az eseményekre. A címen túl már maga az anime openingje is érdekes. Minden főszereplőt egyenként mutat be névvel ellátva. Elsőre szinte túl sok információnak tűnhet a sok szereplő neve, hisz a történet folyamán úgyis megismerjük őket. A történet 1930 és 1932 között játszódik Amerikában. Habár a történet kezdete jóval régebbre vezet minket vissza, egészen 1711-ig. Innentől bonyolódnak egy kissé a dolgok, a sztori nagy odafigyelést igényel, mert folyamatosan ugrál az időben, és még inkább nehezíti a helyzetet, hogy sok szereplő van, és a történetük ebben a három évben kapcsolódik valahol és az 1711-ben történtekkel. Ugyan Amerikában vagyunk, de az olasz maffia uralja az utcákat. Leszámolások, utcai fegyveres harcok és maffia családok. Ez mind egy egyszerű gengszteres anime kellékei, de itt többről van szó. Néhány szereplőnk nem igazán hajlandó meghalni egy-két golyótól. Halhatatlanok? Lehetséges ilyesmi? Ha igen, mégis hogyan? A történet egyik felében megismerhetünk két nem egészen normális tolvajt, Isaacot és Miriat, ők kötik talán össze az összes szálat ebben a történetben, szóval ők nagyjából mindenhol ott vannak. A Camorra maffia családból Firo Prochainezo-t és Maiza Avaro-t. A Camorra család hű barátait, Luck Gandor-t és testvéreit. Egy másik szál, ami 1931-ben játszódik, a "Flying Possyfoot-on", amivel Isaac és Miria elindul, hogy meglátogassa barátait New Yorkban. Itt a vonaton különös dolgok vannak készülőben, két család készül összecsapni. A Russo család fehér öltönyben és a Lamures család fekete öltönyben. De Jacuzzi és Nice barátaikkal együtt megpróbálják megállítani Lamuresék tervét. Közben egy 10 év körüli fiú, Czeslaw Meyer is belekeveredik ebbe a zűrzavarba. Ami még félelmetesebbé teszi az utazást, hogy elmondanak egy történetet a "Rail tracer-ről", ami a szóbeszéd szerint egy szörnyeteg, és ha elmondod ezt a történetet egy vonaton, akkor eljön és mindenki el fog tűnni. Vajon tényleg csak szóbeszéd? A harmadik szál lényegében 1932-ben történik, Eve már jó ideje keresi testvérét, Dallas Genoardot, de mind hiába. Az információs irodák sem tudnak segíteni neki, és úgy néz ki, hogy nem csak ő érdeklődik a holléte iránt, ugyanis a maffia is keresi a bátyját. A történethez kapcsolódik pár extra epizód is, ami a napjaink környékén játszódik, a 2000-es évek elején. Kifejezetten beleszerettem ebbe az animebe és nem csak azért, mert Ryohgo Narita készítette, mint a másik kedvencemet a Durarara!!-t. Igaz ez is sokat tesz a latba.

A cseresznyefák édes illata hozzon nektek szép álmokat.

2012. szeptember 28., péntek

A Kaptár - Resident Evil

Sziasztok!
Kicsit sokára, de ismét jelentkezek. Bár ez a cikk sem jött volna össze, ha épp nem lennék beteg, de mivel az vagyok, meg tudta csinálni. Ma reggel láttam egy új filmet és mivel a kedvenc filmsorozatom folytatása, úgy gondoltam muszáj megnéznem és elkészítenem ezt a cikket. És ugyan sok negatív kommentár illette a filmet, nekem így is tetszett. Ez a film nem más, mint A Kaptár 5. - Megtorlás. Akkor kezdjünk is bele.



Kaptár 5. - Megtorlás
A Kaptár (Resident Evil) egy 2002-ben bemutatott horrorfilm, melynek rendezője Paul W.S. Anderson, főszereplői Milla Jovovich, Michelle Rodriguez, Eric Mabius és James Purefoy. A film néhány elemét a hasonló című játék, a Resident Evil első és második részéből kölcsönözte. 2011-ig három folytatása készült el, A Kaptár 2. – Apokalipszis, A Kaptár 3. – Teljes pusztulás és A Kaptár – Túlvilág, 2012 őszére várható A Kaptár – Megtorlás. Ez utóbbit nemrég néztem meg. Főszereplője az én kedvenc színésznőm, Milla Jovovich, amerikai színésznő, modell, énekesnő, dalszövegíró. Édesanyja Galina Loginova színésznő, édesapja Borgi Jovovich orvos. Gyermekkorát Londonban, ahol apja dolgozott, és Oroszországban, ahol édesanyja élt, töltötte. Családja hamarosan Kaliforniába költözött, ahol Milla megtapasztalhatta az amerikai életformát. Kilenc évesen kezdett el színészkedni, majd 11 éves korában modellkedni. Az első címlapfotója az olasz Lei divatlapnál volt. Sok fotózása volt, az első évben 15 divatlap címoldalán jelent meg fotója. A modellkedés mellett folytatta a tanulást. Tanulmányait az Excelsior High School-ban végezte. Nagyon fontos volt számára a műveltség. Első filme az 1988-ban bemutatott Two Moon Junction volt. Ezt a The Night Train to Kathmandu követte. Óriási tehetségnek tartották. Szerepelt a Calvin Klein, az Escape, és más híres cégek reklámjában, valamint az több bulvármagazinban. Színészi karrierjét a Visszatérés a Kék lagúnába, majd a Kuffs és Chaplin folytatta. A Kaptár filmekben a főszereplő, Alice szerepét játsza. Egy szörnyűség lappang a Kaptárban, egy óriási, földalatti genetikai kísérleti üzemben, ahol halálos vírus üti fel a fejét. Válaszlépésként a Vörös Királynő, azaz a Kaptárt irányító óriási szuperkomputer szigorú zárlatot rendel el, nehogy a vírus kiszabaduljon.

Ezzel az intézkedéssel egyúttal az összes bent rekedt dolgozót is halálra ítéli. Alice és Rain feladata, hogy kommandós társaik élén izolálják a vírust, a team azonban hamarosan érdekes felfedezést tesz: a dolgozók valójában igazán nem is halottak. Ők most a kielégíthetetlen étvágyú, ragadozó Nem-Holtak, akik a Kaptárban ólálkodnak. A Kaptár – Megtorlás, a filmsorozat 5. részében a zombik a világ urai. Az emberek elszigetelt, kis csapatokban, átmeneti nyugalmat kínáló erődvárosokban próbálják túlélni a túlélhetetlent. Alice egykor maga is kísérleti alanya volt annak a cégnek, amelynek laboratóriumából kiszabadult a világ elpusztításáért felelős T-vírus. Most a cég legtitkosabb műveleti bázisán tér magához: miközben a hatalmas bunkerlaboratóriumból próbál kijutni, a saját múltja néhány titkát is leleplezi - és újult erővel keresi azokat, akik felelősek a fertőzés elterjedéséért. Tokióból New Yorkba, Washingtonba és Moszkvába vezet az üldözés, és az út végén olyan meglepetés várja, ami megváltoztat mindent, amit eddig igaznak hitt. Néhány új baráttal és rég szövetségessel az oldalán Alice mégis tovább harcol a túlélésért, hiszen már egyértelmű, a világ megmenekülése és az ő élete szorosan összekapcsolódik. És a visszaszámlálás megkezdődött. Érdemes megemlíteni, hogy ebben a részben már felbukkannak olyan szereplők, mint Jill Valentine, Ada Wong, valamint Leon Scott Kennedy, akik a Biohazard elnevezésű, a film alapján készült játék szereplői. A film folytatása tervben van, és remélem lesznek benne még olyan szereplők, mint például Jake Muller vagy Sherry Birkin, vagy akár Rebecca Chambers és Billy Coen. Akárhogy is lesz, én már nagyon várom a folytatást és bárhogy is lesz, nem fogok csalódni, mert az első rész óra ez a kedvenc filmsorozatom.

Remélem sokak figyelmét felkeltette a film vagy a játék. Most csak ennyi telt ki az erőmből, holnap ismét jelentkezek egy anime ismertetővel, addig is további jó pénteket mindenkinek.

2012. szeptember 24., hétfő

A hétvégi party elengedhetetlen kelléke

Szép estét mindenkinek!
Ezúttal egy olyan cikkel jelentkezek, amit kérésre késztettem el. A barátnőimnek és olyan személyeknek szánom, akik szeretik az italt. Igen, ezúttal az alkoholról lesz szó. Ez nem tabu téma, az alkohol ott van mindenki életében. Végülis ha úgy vesszük, az alkohol jó dolog persze csak akkor, ha mértékkel fogyasszuk. De nem is húzom az időt el is kezdeném, és most szólok, ez csak néhány főbb, világszerte ismert szeszes ital, ezen kívűl van még rengeteg, amire sem időm, sem erőm nincs írni. Akkor lássuk.
Pálinka
A pálinka az erjesztett gyümölcsök lepárlásával készülő gyümölcspárlatok egy hagyományos, magyar fajtája, kivéve a legtöbbször szintén a pálinkák közé sorolt törkölypálinkát, mely törkölypárlat. A pálinka, törkölypálinka, és bizonyos helyi változataik európai uniós eredetvédettséget élveznek: a „pálinka” elnevezést csak Magyarország és négy osztrák tartomány használhatja. A Romániában főzött hasonló gyümölcspárlatok Pălincă néven hozhatók forgalomba. Leggyakoribb alapanyaga a szilva, a körte, az alma, a kajszibarack, a cseresznye, a szőlőtörköly és az eper, de bármilyen Magyarországon termett gyümölcsből készülhet. A 2008. évi LXXIII. törvény rendelkezik a pálinka elkészítéséről. Buda környékén már a 13. századból találtak speciális égettboros üvegeket, tehát ekkor már hordtak Magyarországra Itália felől borpárlatot. A 14. századra már a királyi orvosoknak ismerniük kellett ezt az új "gyógyitalt". Az első írásos mű 1332-t említ: 1656-ban a Frankfurtban dolgozó Joannes Praevotius kiadta Opera medica című könyvét, melynek elején megemlíti a magyar királyné vizét. Ez a víz tulajdonképpen borpárlat volt rozmaringgal aromásítva. Gyakorlatilag gyógyszer volt s nem italként használták.. Praevotius könyvének idézete szerint Erzsébet királyné saját köszvényének gyógyítására használta a rozmaringos borpárlatot. Ugyanakkor tudjuk, hogy Károly Róbert királyunk is erősen köszvényes volt, 1332-ben ezért kellett visszafordulnia itáliai útjáról. A köszvény nem egy könnyen elmúló betegség, királyunk mégis felgyógyult belőle, 1332 után sehol nem említik többé vele kapcsolatban. Ezt az italt úgy hívták, hogy „Aqua vitae reginae Hungariae” „a magyar királyné életvize”. Az ital olasz kereskedőkön keresztül jutott el a királyi városokba és a királyi udvarba. Az „égett bor” kifejezés nagyon sokáig fennmaradt a köztudatban, a mai napig még mindig használják egy-két helyen. Mátyás korában már különbséget tettek a gyümölcsből és a gabonából készült párlatok között. Ez utóbbiakat crematum, crematura névvel illették.

Sör
A sör vagy régiesen ser, serital a Magyar Élelmiszerkönyv szerint malátából, valamint bizonyos pótanyagokból vízzel cefrézett, komlóval, illetve egyéb engedélyezett anyagokkal ízesített, sörélesztővel erjesztett, szén-dioxidban dús, általában alkoholtartalmú ital. A sörgyártás szinte egyidős az emberiséggel. Már a Kék-Nílus völgyében is készíthettek sört, ezt bizonyítja a szudáni ásatások során fellelt közel 7000 éves edény, melyben sör maradványait mutatták ki. Pontosan nem tudjuk, hogy mikor készítettek először sört a világon, de az bizonyos, hogy már az ókori egyiptomiak is foglalkoztak sörfőzéssel a Kr. e. 5. évezredben. Egyiptomban a rabszolgáktól kezdve a gazdagokig népszerű italnak számított a sör, amit ebben az időben még datolyával vagy datolyalevéllel ízesítettek és kőkorsókból szalma- vagy nádszállal szívtak ki. A sörkészítés legrégebbi írásos bizonyítéka Mezopotámiából származik az i. e. 3. évezredből, a „monument Bleu”. A sörkészítést már ismerték, sőt törvényben is szabályozták. A sörök minőségének biztosítására vonatkozó szabályokat Hammurápi törvényoszlopán szabályozták, és azok megszegőit súlyos büntetésekkel illették. Az Égi Tehén mítosza címen ismert egyiptomi szöveg szerint Ré főisten az Elephantos szigeti papok és a sör segítségével menti meg az emberiséget. A megmenekülésről az áradás évszak első hónapjának 20. napján emlékeztek meg, amely napot a „Részegség ünnepe” néven ismertek. A sörnek és az élelemnek a neve az egyiptomi nyelvben közös gyökerű. Több előkelő személy sírfeliratában olvasható a következő fordulat: „Megvédtem a szegényeket a gazdagoktól, kenyeret, sört, lepényt adtam az éhezőknek, ruhát a mezteleneknek.”

Bor
A bor szőlőből, egyéb gyümölcsből, vagy mézből készülő, alkoholtartalmú ital. Mezopotámiából indult el világhódító útjára Európába, Afrikába, majd a 16. században a spanyolok által Amerikába, majd végül Ausztráliába és Új-Zélandra. A szőlőszemekből kipréselt must alkoholos erjedésével készül. Az éves csapadékmennyiség határozza meg a szőlőtermés (és így a bor) mennyiségét, a napsütéses órák száma pedig a cukorfokot. A szőlőt általában szeptember végén szüretelik, az aszúszőlőt később. A szőlőtermesztés és a borkészítés már több ezer évvel ezelőtt ismert volt Földünk kedvező éghajlati adottságú vidékein. Magyarország területén már a honfoglalás előtt is termesztettek szőlőt, így a honfoglalók fejlett szőlőtermesztő és borkultúrát találtak. Sőt Erdőbényén 1867-ben a földtörténeti harmadkorból származó levéllenyomatot találtak, ami azt bizonyítja, hogy Tokajhegyalja szőlőtermesztése is az ősi időkbe nyúlik vissza. A tatárdúlást követően IV.Béla támogatásával, több kilométer hosszú, bravúros építészeti remekműnek számító pincerendszert alakítottak ki. Mátyás király idejében hazánk már Európa egyik leghíresebb szőlőtermesztő országa volt. A szőlőtermesztés és a borkészítés már több ezer évvel ezelőtt ismert volt az ország kedvező éghajlati adottságú vidékein. A minőségi borok meghatározott termőterületről, úgynevezett „borvidékről” származó szőlőből készülnek. A borvidékek területét jogszabály, Magyarországon a bortörvény határozza meg. A terület földrajzi neve a földrajzi árujelzők, ezen belül a földrajzi jelzés és az eredetmegjelölés különleges jogi oltalmában részesülhet.

Pezsgő
A pezsgő a bornak olyan fajtája, amelynél a bor második érése magában a palackban megy végbe. Az alapborokat úgynevezett tirage-likőrrel vegyítik, aminek hatására szénsavassá válnak. A szénsavas bort már régóta ismerték Franciaország Champagne tartományában, hiszen a hűvös éghajlati adottságok következtében az erjedés sokszor csak a szüretet követő év tavaszán fejeződött be, de ez a bor akkoriban selejtnek számított. Az első pezsgőt 1670 – 1715 között, a hautvilliersi Szent Benedek-rendi apátság pincevezetője dom. Pierre Perignon készítette, úgy hogy parafa dugóval zárta le az üveget, amelyet viaszba mártott drótkengyellel erősített rá. Sokáig titokban tartották a készítési folyamatot, ennek ellenére azonban a 18. században már sokfelé ismeretes volt, és a 19. században már Európa-szerte készítettek pezsgőt. Magyarországon pezsgőkészítéssel először Esch és Tsa foglalkozott, majd a pécsi Littke. Az 1880-as évektől pedig a budafoki Törley cég foglalkozott pezsgőgyártással. Pezsgőkészítés csak a parafadugó feltalálása után vált lehetővé. Erjedésben lévő bort töltöttek a palackba, és az erjedés befejeztéig termelődő szén-dioxid a palackban maradt. A seprőt úgy távolították el, hogy a szénsav nagy része megmaradt. A pezsgő erősen savas borból készül: a lassú erjedés során hirtelen beálló hőmérséklet-zuhanásnak van kitéve, így az erjedés nem lesz teljes és marad bizonyos mennyiségű cukortartalom. Egy idő után bepalackozzák és melegebb környezetbe helyezik, hogy a borban szunnyadó élesztők a palackban ismét életre keljenek, és újra a cukron kezdjenek élősködni. Az erjedési folyamatnál keletkező szén-dioxid-gáznak nincs hová elszöknie, így szétárad a borban mindaddig, amíg a palackot ki nem nyitják.

Tequila
A tequila mexikói égetett szesz, melyet a kék agávé cukorban gazdag tövéből erjesztenek és párolnak, általában egyéb termények hozzáadásával. Mexikó egyik nemzeti itala. Nevét származási helyéről, a Jalisco állambeli Tequila településről kapta. Alkoholtartalma általában 38-40% , de 35–55% közt gyártható. A mexikói törvények értelmében tequila csak Jalisco államban, valamint Guanajuato, Michoacán, Nayarit és Tamaulipas államok egyes részein állítható elő. A tequila elnevezés eredetvédelmét több nemzetközi egyezményben is rögzítették, így például az Amerikai Egyesült Államokban és az Európai Unióban is kizárólag mexikói párlatok forgalmazhatók tequila néven. Egy elterjedt tévhit szerint a tequilát olykor kukaccal palackozzák, ez azonban csak egyes mezcaloknál fordul elő. Egy további tévhit szerint a tequila kaktuszpárlat, azonban az agávéfélék nem kaktuszok, és azoktól rendszertanilag távol állnak. A tequilának két fő kategóriája létezik: a 100% agávétartalmú párlat, a puro vagy noble, illetve a keverék, a mixto. A mixto alkoholtartalmának csak egy része, legalább 51%a származik agávéból. A cefre többi részét valamilyen egyéb cukorforrás teszi ki, ami a tiszta agávécefrénél jellegtelenebb ízt eredményez. A tequilákat soha nem címkézik mixtónak: ha a címke nem tüntet fel 100%-os agávétartalmat, akkor az a tequila mindig mixto. Az egyéb cukrok csak az agávé levével együtt használhatók fel, tehát utólag nem keverhető másféle alkohol a tequilához. Szintén tilos a törvényben meghatározott termőhelyen kívülről származó, vagy a kék agávétól eltérű fajú agávét használni a mixto kipótlására. Az egyéb cukrok hozzáadását az 1930-as években engedélyezték a rossz termelés következtében, amit 1949-ben visszavontak, majd 1964-ben újra engedélyeztek. Az akkor megengedett 30%-nyi egyéb szesztartalom hamar 49%-ra emelkedett. A minőségi tequila iránti növekedő kereslet miatt némely gyártók 51%-nál nagyobb agávétartalmú mixtót is készítenek, illetve mixtókat is érlelnek.


Vodka
A vodka egy általában színtelen, hagyományosan erjesztett gabonából vagy burgonyából készülő égetett szesz, mely nagyrészt víz és etanol elegye, ízanyagokat pedig csak nyomokban tartalmaz. A vodka szesztartalma általában 35–70% térfogatszázalék, a standard orosz és lengyel márkáké általában 40%. Semleges íze miatt kedvelt koktélalapanyag. Eredete pontosan nem tisztázott, de nagy valószínűséggel mind Lengyelországból, mind Oroszországból származik. Két típusát különböztetjük meg: lengyel, illetve orosz vodka. A lengyel vodkák jellemzője, hogy valamilyen gyümölccsel ízesítik, míg az orosz típus teljesen hagyományos, íztelen. Meglepő módon a legutóbbi időkig nem foglalkoztak komolyan a vodkának mint terméknek a történetével. Ma számos más országban is gyártják. Paradox módon, a szovjet állam a Szovjetunió gyengülésének időszakában kísérelte meg visszaszerezni azokat a piaci pozíciókat, amelyek olyan híres védjegyek elvesztésével és a vodka szó fajtanévvé válásával más országokba kerültek. Ugyancsak gyakran el kell viselniük, hogy részben az orosz emigráció miatt máshol is alkalmaznak orosz neveket. Védjegybitorlás miatt számos jogi eljárás indult. A vodka bármilyen, keményítőben vagy cukorban gazdag alapanyagból készíthető, de a legtöbb gabonából készül, például cirokból, rozsból, kukoricából vagy búzából. A gabonavodkák közül általában a rozs- és búzavodkát tartják jobbnak. Némely változatokat burgonyából, melaszból, szójababból, szőlőből, rizsből, cukorrépából, vagy néha akár az olajfinomítás és fafeldolgozás melléktermékeiből. Némely közép-európai országban, például Lengyelországban előfordul, hogy vízzel kevert kristálycukrot erjesztenek a vodkafőzéshez. Az Európai Unióban megbeszélések folynak a vodkakészítés szigorításáról: a „Vodkaöv” országai ragaszkodnak hozzá, hogy csak a gabonából, burgonyából vagy cukorrépa-melaszból készült, és hagyományos eljárással készült párlatot lehessen vodkának nevezni.

Remélem elég kielégítő volt mindenki számára, most csak ennyi fért bele. Legközelebb is olvassátok a cikkeimet, addig is további szép estét mindenkinek, sziasztok.

2012. szeptember 22., szombat

Anime ismertető 7. rész

Sziasztok
Igen, megint szombat megint anime ismertető. Na de gyorsan neki is kezdenék, mert  mehetek tanulni.

Elfen Lied
Az Elfen Lied egy japán mangasorozat, melyet Okamoto Lynn írt és illusztrált. A belőle készült 13 részes anime elkészítését az ARMS stúdió vállalta magára és a TV Tokyo tűzte műsorra, az első rész 2004 júliusában volt látható, míg az utolsó részt októberben adták le. Később ez az ADV Films kiadásában DVD formában került az észak-amerikai boltok polcaira. Az anime még azelőtt elkészült, hogy a manga története befejeződött volna, így a két mű között a cselekményben, és főleg a végkifejletben több eltérés is felfedezhető. Hivatalos magyar fordítás egyik változat esetében sem készült. A cím a német Eduard Mörike „Elfenlied” című szerzeményére utal, maga a dal pedig a mangában is megjelenik. Az animében ez nem kapott helyet, ott az egyes részek elején felcsendülő „Lilium” jut fontosabb szerephez. A történet főhőse Lucy, aki a diclonius nevű mutáns fajhoz tartozik, melynek ismertetőjele a fejen látható két apró szarvacska és a gyermekkorban kifejlődő telekinetikus képesség, amit vektor elnevezéssel illetnek; ezek az emberek számára láthatatlan karokként jelentkeznek, melyekkel egy adott hatósugáron belül képesek cselekedni. Annak ellenére, hogy az Elfen Lied számos erőszakos jelenettel, illetve szexuális tartalommal bír, ez nem állta útját a népszerűséghez vezető úton, az amerikai kiadó a 2005-ös év egyik legnagyobb sikerének tartotta. A cselekmény a japán Kamakura városában játszódik. A fő történetszál az emberekhez külsőleg hasonlító, diclonius fajhoz tartozó Lucy életét követi.
Egy kutatólaboratóriumban tartják fogva, ahonnan egy adandó alkalommal elszökik, ám menekülés közben eltalálják és a vízbe hullva eszméletét veszti és ennek hatására egy másik személyiség is kialakul benne, ami gyerekes, ártatlan viselkedésmóddal párosul. A helyi egyetem két tanulója talál rá a vízparton, Kohta és unokatestvére Yuka, és mivel kezdetben csak azt tudja mondani, hogy Njú, ezért így nevezik el, illetve otthonukba is befogadják. Lucy esetenként visszatérő személyisége, az elfogására küldött speciális osztagok, valamint a többi diclonius támadása miatt az addigi nyugodt életük a feje tetejére áll. Az Elfen Lied történetének fontos szereplői a dicloniusok, akik emberszerű külsővel rendelkeznek, leszámítva két kis szarvat, illetve a homloklebenyükben található tobozszerű mirigyet, ami a telekinetikus képességeik kulcsa. A mangában elhangzik, hogyha egyik szarvukat elveszítik, akkor kómába esnek, ha pedig mindkettőt akkor véglegesen egy letargikus állapotba kerülnek. A manga változatban ez Lucyval kétszer is előfordul, ám szarvai visszanőttek és hosszabbak lettek, képességei pedig erősebbé váltak.
A dicloniusok láthatatlan karokkal rendelkeznek, amiket vektoroknak hívnak, amikkel megragadhatnak dolgokat vagy keresztülhatolhatnak vele tárgyakon, jellemzően pedig vágásokat ejtenek velük az ellenfeleik testén. Általában ezek hatótávolsága csupán néhány méter, de az egyedek közt ennek értéke eltérő lehet. Képesek megérezni fajtársaik jelenlétét. Az animében Nana vektorával képes volt hatástalanítani Mariko képességeit. A diclonius egyedeknél erős az erőszakra való hajlam, legtöbbjük belső késztetést érez arra, hogy elpusztítsa az emberiséget és a saját fajtája legyen az egyeduralkodó a Földön, bár ezen ösztönök megnyilvánulása változatos képet mutat. Vektoraikkal képesek a felnőtt férfiak megfertőzésére, akiknek gyermekei is dicloniusok lesznek. Kurama is például így kapja el a vírust, egy incidens során elszabadult dicloniustól. A manga történetében a fertőzés következtében születő dicloniusokat silpelit névvel illetik, akik minden esetben nőneműként jönnek a világra és képtelenek továbbadni a vírust. Az egyetlen, aki képes a szaporodásra az Lucy, ezért rá sok esetben királynőként is hivatkoznak. Az Elfen Lied megítélése a pozitív és a vegyes értékelések között mozog. A történetet és a technikai megvalósítást egyaránt jól fogadták. A több esetben előforduló meztelenséget és véres jeleneteket említették meg a negatívumoknál, ilyen például az első epizód nyitánya, ami sokakat elriaszthatott a sorozattól. Ide sorolták még, hogy mind az angol, mind a japán szinkronszínészek teljesítménye kissé laposra sikeredett, illetve a hirtelen lezárást, ami sok megválaszolatlan kérdést hagyott maga után. De összességében véve nekem így is tetszik. Főleg a német vonások miatt, mivel magam is németet tanulok 11 éve és szeretem is ezt a nyelvet még ha nehezebb is, mint az angol.

A cseresznyefák édes illata hozzon nektek szép álmokat.

2012. szeptember 21., péntek

A szomorúság szépsége

Szép estét mindenkinek!
Ti is éreztétek már úgy, hogy akaratotok ellenére is sírnotok kell? Nincs ezzel semmi baj. Igaz ezt én mondom, aki mindig magába folytja. Hisz nem mindig az az igazi fájdalom, amit könnyekbe folytunk, hanem amit mosollyal rejtünk el. De néha én is sírok. Ennek céljából válogattam össze néhány kedvenc dalomat.

A nyomorultak - Váracska
A nyomorultak, eredeti francia címen: Les Misérables, Victor Hugo francia író regénye, amely 1862-ben jelent meg, és a 19. század leghíresebb irodalmi alkotásai közé tartozik. Cselekménye Franciaországban játszódik, a napóleoni háborúkat követő nyugtalan évtizedekben. A mű alatt lejátszódó nevezetes történelmi események: a waterlooi csata, I. Lajos Fülöp francia király uralma, az 1832-es párizsi felkelés. A főhős Jean Valjean, a nehéz sorsú volt fegyenc, aki szabadulása után megpróbál jó útra térni, de ebben őszinte igyekezete ellenére is akadályozza a meg nem bocsátó társadalom. A regény körkép Franciaország 19. századi történelméről, politikai, társadalmi, kulturális helyzetéről, elmélkedés jóról, rosszról, erkölcsről, vallásról, törvényről, szerelemről és családi összetartozásról. Gazdag leírások találhatók benne Párizs építészetéről. A dal arról szól, hogy a kis Cosette szeretne végre megszabadulni a szolga sorstól. Nem hiszem, hogy kéne többet mondanom róla, hisz nincs is szomorúbb egy kislány szívből jövő bús énekénél.

Fullmetal Alchemist - Bratja
Ez az anime egy testvérpárról szól, akik alkímiával foglalkoznak, de egy félresikerült kísérlet következtében mindketten elvesztettek valamit magukból. Edward, és Alphonse Elric, szeretnének helyrehozni egy régi, és borzalmas hibát, amiért mindketten nagyon drágán megfizettek. Most is a Bölcsek kövét keresik, azt ami megszünteti az egyenértékűség elvét, de nincsenek egyedül. A keleti országból is érkeznek, akik a halhatatlanságot kutatják, de közben egyre félelmetesebb titkokra jönnek rá. Barátokat szereznek, és veszítenek el. Brotherhoodban, is rengeteg a harc, az izgalom és legfőképpen a humor. Egy-két részt kihagytak, ami benne van az első változatban, és a mangában is, de ha valaki hajlandó venni a fáradságot, az látta az első változatot. Nekem az orosz verzió a kedvencem. Nincs különösebb oka a nyelvnek, hisz ha valaki igazán akarja, nyelvi különbségek ellenére is megérti a mondanivalót. Ennek a dalnak a lényege a testvéri szeretet. Ugyan nekem nincs testvérem, mégis fontosnak tartom a testvéri szeretetet.

Zorán - Kell ott fenn egy ország
Sztevanovity Zorán Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas előadóművész, énekes, gitáros, zeneszerző, Sztevanovity Dusán szövegíró bátyja, Hegyi Barbara színésznő férje. 1942. március 4-én született Belgrádban. Zorán családjával 1948-ban Magyarországra költözött. Politikai okokból nem mentek vissza Jugoszláviába, végleg Budapesten telepedtek le. 1960-ban felvételt nyert a Budapesti Műszaki Egyetem villamosmérnöki karára. Öt szemeszter elvégzése után döntött úgy – öccsével együtt –, hogy a műszaki pálya helyett inkább a zenélést választja. Döntésük meghozatalában édesapjuk támogatta őket. Zorán édesapját politikai okok miatt három évre börtönbe zárták, 1955-ben szabadult. Többek között erről a három évről is szól a Leonard Cohen dalára Dusán által írt, mélyen elgondolkodtató, személyes élményeken alapuló Volt egy tánc című szám. ”És a harmadik tél is lejárt, És egy hajnalon csöngettek hármat, És az apám az ajtóban állt.” Nekem ez személyes kedvencem, mivel mindig egy szeretett személy jut róla eszembe, aki már meghalt. Ő a nagymamám. Amikor ezt hallgatom, mindig ő jut az eszembe... Nagyon hiányzik...

Evanescence - Hello
Az Evanescence egy amerikai rock együttes, az Arkansas-beli Little Rock-ban alakult 1995-ben. Alapítói Amy Lee énekes/billentyűs és Ben Moody gitáros. Az első privát felvételek után a banda elkészítette a Fallen című albumát, melyek a Wind-up adott ki 2003-ban. A Fallen több, mint 17 millió példányban kelt el világszerte és ez az album segítette hozzá a bandát a Grammy-díjhoz. Egy évvel később az Evanescence bemutatta első élő felvételes albumát az Anywhere but Home-ot, melyet több 1 millió példányban értékesítettek a világon. 2006-ban a banda bemutatta második stúdióalbumát a The Open Door-t, mely 6 milliónál is több példányban kelt el. A banda felállása gyakran változott: David Hodges 2002-ben, az alapító Moody 2003-ban, Will Boyd basszusgutáros 2006-ban hagyta ott a bandát. Őket követték John LeCompt gitáros és Rocky Gray dobos 2007-ben. Az utóbbi két távozás hézagokat hagyott a banda soraiban, melyeket ideiglenes tagokkal pótoltak. Az Evanescence 71. helyezést kapott a Decade Legjobb Előadók kategóriáján. Ez a dal a magányról szól. Arról a magányról, amit én sokszor átélek.

Saint Seiya - Osturushite
A Saint Seiya manga sorozatot Masami Kurumada rajzolta meg, az eredeti címe még Knights of the Zodiac volt. Majd később a művész az animéhez is alakított a karaktereken. A történet öt misztikus harcost jelenít meg, akiket Saint-nek vagy Lovagoknak hív. Az anime sorozat 1986-tól 1989-ig futott. 1987-ben megnyerte az Animage Anime Grand Prix díjat. De mivel a mangának és animének alacsony volt a keresettsége, ezért 1989-ben befejezték a gyártásukat. 2003-ban a Toei kidobott egy újabb Saint sorozatot. A sorozat a Saint Seiya: The Hades Chapter – Sanctuary nevet kapta. Továbbá a mangát is folytatták, ahol abbamaradt. A Saint Seiya harcosok kötelessége a jók védelme és a gonosz elleni harc. Azt mondják, hogy 200 évenként a gonosz visszatér, hogy megpróbálja uralni a világot és a Földet romba döntse. Ezért Saori Kido, azaz Athena kiválaszt öt fiatal fiút és különböző erővel ruházza fel őket. Ők fogják megállítani a gonosz terveit. Ez a dal hangzik el egyik főhős halálakor, ezért én csak a halál és az elmúlás dalaként fogom fel.

A cseresznyefák édes illata hozzon nektek szép álmokat.

2012. szeptember 17., hétfő

Gangnam style

Szép estét mindenkinek!
Ezúttal egy világot bejáró témával jelentkeznék és ez nem más, mint a Gangnam style. Én magam is nagy rajongója vagyok a koreai zenének és ezt egyből megszerettem. Ugyan rám nem jellemző, hogy a tömeg kedvenc zenéket vagy filmeket megszeretem, de ez valahogy megtetszett. Akkor lássuk csak, mi is ez a Gangnam style.

Gangnam style
A Gangnam Style a dél-koreai énekes-rapper PSY dala, 2012. július 15-én jelent meg. A dalt több neves amerikai zenész, köztük Robbie Williams és T-Pain is közzétették a videóját a közösségi oldalaikon. A dal a Die Welt szerint „futótűzként” kezdett terjedni az interneten, a Canadian Broadcasting Corporation megfogalmazása szerint pedig „milliók váltak a rabjává”. A dal minden idők legnézettebb K-pop-videójává vált 49 nappal a bemutatása után, és első helyre került a YouTube legnézettebb videóinak listáján. Augusztus 31-ig mintegy 57 000-szer töltötték le az Egyesült Államokban, egy hét alatt mintegy 23 000 letöltéssel, ami a Nielsen SoundScan szerint a World Digital Songs listán a valaha volt legnagyobb eladási adat. 2012 szeptemberében a videoklip nézettsége már majdnem elérte a 200 milliót a YouTube-on. A Gangnam Style Szöul felkapott Kangnam negyedének életmódjáról szól, a negyedet PSY Beverly Hillshez hasonlította egy interjúban A dalszöveg szerint PSY a tökéletes barátnőt keresi, aki tudja, mikor kell jól viselkedni és mikor kell vadnak és felszabadultnak lenni. A dal és a videó kontrasztját, egyfajta „csavarját” az adja, hogy bár a videóban megjelenő figura a trendi és gazdag Kangnamról énekel és az ottani életvitelhez hasonlítja a sajátját, egyáltalán nem úgy néz ki, és nem is úgy viselkedik.
A népszerűvé vált refrén, az oppan Kangnam szuthail jelentése szó szerint „a te oppád olyan, mint Kangnam”, azaz gazdag és trendi. Az oppa koreaiul a nő bátyjának megszólítása, a lányok így szólítják az idősebb fiú családtagokat és ismerősöket is, de a szerelmük kedveskedő megnevezése is ez. A lány rajongók így szólítják a kedvenc előadójukat is. A dalszöveget PSY írta, a zenét Ju Gonhjonggal közösen szerezte. A videóban számos koreai híresség is szerepel, PSY fő táncpartnernője HyunA a 4Minute együttesből, a kirívó sárga öltönyben táncoló férfi Ju Dzseszok, Dél-Korea legkedveltebb televíziós műsorvezetője, a liftes jelenetben pedig No Hongcshol komikus látható, aki védjeggyé vált csípőmozgásával különösen felkeltette a nézők érdeklődését. A klip elején táncoló kisfiú az ötéves Hvang Minu, akit PSY a Korea's Got Talent tehetségkutató műsorban látott meg a klip forgatásának előestéjén, és annyira megtetszett neki a kisfiú Michael Jackson-tánca, hogy felkérte, szerepeljen a Gangnam Style-ban. A videóban feltűnik a Big Bang együttes két tagja, Daesung és Seungri is, akik a háttérben sakkozó, majd „felrobbantott” öregeket alakítják. És hogy személyes kedvencet is említsek, erre a zenére még PewDiePie is táncol egyik videójában és mit ne mondjak, a tőle várható legjobbat teljesíti, már ha értitek mire gondolok.

Mostanra ennyi lenne, remélem mindenkinek elnyerte a tetszését. Amint tudok megint jelentkezek, de kitudja mikor lesz az, hisz tudjátok hogy van ez. Iskola, tanulás, dolgozatok és a többi időlekötő tevékenység. Akkor mindenkinek további szép estét.

A cseresznyefák édes illata hozzon nektek szép álmokat.

2012. szeptember 15., szombat

Anime ismertető 6. rész

Szép szombatot mindenkinek
Egy újabb anime ismertetéssel jelentkeznék, de lehet nem lesz olyan jó, mert most nem volt előre betervezve a téma, de azért igyekeztem jól megírni. Remélem sokaknak tetszeni fog és elolvassák. De akkor neki is kezdek.

Bakemonogatari
A Bakemonogatari először mint light novel jelent meg 2006-ban, azóta anime is készült belőle, ami szintén ezt a nevet kapta. Az anime címe, vagyis a Bakemonogatari két szóból tevődik össze, mégpedig a bakemono-ból, ami szörnyet jelent, és a monogatari-ból, ami történetet jelent, vagyis az anime címe szabad fordításban szörnytörténet lenne. Gondolom ez a cím már sejtet valamit az anime műfajáról és arról, hogy mit várhattok tőle, de azért nem kell megijedni, nem annyira véres és kegyetlen, mint azt a cím sugallná nekünk. Az anime egyik főszereplője Araragi Koyomi, egy iskolás fiú, de egyáltalán nem átlagos. Ugyanis Koyomi nem más, mint egy vámpír, vagyis csak az volt, amíg nem segített rajta egy furcsa szerzetes, akit Oshino Meme-nek hívnak. Oshino Meme nem igazi szerzetes, "bár ez látszik is rajta", viszont annak tanult és sokat ért a misztikus dolgokhoz. Ezért hát segít Koyominak visszaváltozni emberré, igaz, nem teljesen.
Bár Koyomi már nem halhatatlan, de a sérülései nagyon gyorsan gyógyulnak. Oshino-san viszont nemsokára egyre több ilyen furcsa esettel találja szembe magát, amiket Koyomi biztosít számára, vagyis inkább Koyomi osztálytársai és ismerősei, akik furcsábbnál furcsább problémákkal fordulnak hozzá. Mint például Hanekawa Tsubasa, aki Koyomi osztálytársa és egyben az osztály képviselőnője is, akinek szintén meggyűlik a baja a természetfelettivel, de nem csak ő keveredik ilyen helyzetbe. Ugyanis Koyomi egy másik osztálytársnője, Senjougahara Hitagi is egy ilyen furcsa problémával találja szembe magát. Méghozzá azzal, hogy elvesztette a testsúlyát, vagyis annak egy jókora részét. Hogy miért vesztette el a súlyát Hitagi? Nos, erről egy furcsa “isten” tehet, akit a japán mitológiában “nehéz rák”- ként ismernek. A nehéz rák viszont nem csak az emberek valódi súlyát veszi el tőlük, hanem a nagyobb lelki terheket is, amivel egyesek nehezen tudnak együtt élni. Végül egy “kis bonyodalom” után Koyomi, aki rájött Hitagi titkára, ráveszi Hitagit, hogy jöjjön el vele Oshino-sanhoz, hátha tud rajta segíteni. Mivel Hitaginak nincs jobb ötlete, végül gyanakodva, de elmegy Oshino-sanhoz. Hogy tud-e rajta segíteni Oshino-san vagy sem, és mi történik még ezután? Megláthatjátok, ha megnézitek az animét.

Most ennyi lenne, mehetek vissza tanulni, ezért most sziasztok.

2012. szeptember 11., kedd

Miért?

Sziasztok
Ezúttal egy olyan cikkel jelentkezek, ami szinte mindenkit érint és ez nem más, mint az élet kérdése. Pontosabban egy kérdés. Miért? Ez az a kérdés, amit mindenki feltesz. Miért nem szeret? Miért nem vagyok neki elég jó? Miért nem vagyok olyan jó? Miért vagyok olyan más? Miért érzem egyedül magam a barátaim között? Miért élek én? Ugye, hogy mindenki feltesz magának egy kérdést, és szinte mindig a miért szóval kezdi. Sajnos erre a válasz egyszerű és mégis elfogadhatatlan. Mert ez a valóság! Nincs mit tenni, a valóság kegyetlen. Senki sem lehet soha elég jó, senki sem tud teljes mértékben elégedett lenni magával, mindenki helyez maga elé valakit. És ha ez nem is lenne elég, nem elég a saját problémánk, még jó páran ránk nyomják a bélyeget. Kiközösítés, kivételezés, rasszizmus. Hiába hangoztatja mindenki, hogy szabadság, béke, egyenlőség és testvériség, sajnos ez soha nem fog megvalósulni. Pont azért, mert nincs két egyforma ember sem. De senki sem lehet olyan, mint a másik. Sajnos ez a keserű igazság, amit mindenki próbál egy édes mázzal bevonni, amit csak hazugságnak neveznek. De végülis milyen igaz, szép elhinni ezer hazug szót, mint egy fájdalmas igazságot. Ez a mi világunk. Itt kell élnünk. A kérdéseinkre soha nem kaphatunk igazán választ, de megpróbálhatunk úgy élni, hogy az nekünk szép legyen.

"Az én döntésem, az én hibám, az én érzéseim, az én életem az én sorsom. Nem a tiéd, ezért ne akarj megváltoztatni."

2012. szeptember 8., szombat

Anime ismertető 5. rész - Külön kiadás

Sziasztok
Íme egy újabb anime ismertető. Vagy mégse? Igen, ez nem egy anime ismertető, hanem az anime ismertető. Mit is akarok mondani? Hát, sokan még mindig nem tudják mi az az anime, ezért most erről szeretnék írni. Jó szórakozást.
Az anime a rajzfilm általános elnevezése Japánban, a szigetországon kívül a japán stílusú rajzfilmek összefoglaló neve. A műfaj eredeti hazájában több korosztályt is megcéloz, és az élőszereplős filmekhez hasonlóan készülnek az idősebbek számára is például romantikus, komikus, akció- és drámaanimék, sőt erotikus, pornográf tartalmúak is. Az anime sajátos formája a mangához képest kissé késleltetve, a második világháborút követő zaklatott lelki világú Japánban alakult ki. Például számos műben megfigyelhető az atombomba gombafelhője. Egyik ilyen az Akira, mely a 80-as évek egyik nagy anime disztópiája, amikorra a feszült társadalmi helyzet bizonyos alkotókból fokozott borúlátást váltott ki. Sokszor jellemző a sötét jövőkép, ami jól kifejezi, hogy milyen mélyen benne él a japán társadalomban a nukleáris csapás okozta sokk. Más rajzfilmek közvetlenül a bombatámadásokat dolgozzák fel történelmi valószerűséggel, példaképp említhető a Hadasi no Gen. A japán animáció rajzstílusa a japán képregényművészetből vezethető le: a manga, mint rajzstílus a hagyományos japán fametszetekre és tekercsekre rajzolt történetek és kompozíciók stílusát (a sajátosságok nagy részét innen származtathatjuk), valamint az akkori amerikai képregénystílust ötvözte. A női alakok ábrázolásánál a korabeli amerikai szexideált vették alapul: nagy kék szemű, szőke és karcsú. Osamu Tedzuka tekinthető a műfaj egyik atyjának, akinek első fekete-fehér képregényei a megszólalásig hasonlítanak az 1930–1940-es évek amerikai rajzstílusára. Ezeket a jegyeket animációs filmjeiben is átültette, amikben Oszamu egy nagyon vizuális forma létrehozásával kísérletezett. A japán animátorok tulajdonképpen a képregény rajzolási stílusát vitték át az animációs filmekbe. A nagyon alacsony költségvetés egészen egyedi animációs stílus kifejlesztését eredményezte, ahol olyan hatáselemeket alkalmaznak, amelyek szinte észrevétlenül kevés rajzolást igényelnek. Így a mozgás illúzióját, annak elképzelhetetlenné nagyításával ábrázolják: a szereplő szinte mozdulatlan, miközben körülötte egy elmosódott háttér kavarog eszeveszetten. Lassításokat alkalmaznak, vagy hatalmas állókép pásztázásával fejezik ki a drámaiságot, a csend és mozdulatlanság által.
Eközben Amerikában a valóságot egyre precízebben visszaadó animációs színvonalat céloztak meg. Így Japánban egy új ábrázolás és látásmód, egy új stílus született. Ekkora válik el jelentősen a két ország animációművészete. Míg Amerikában és az általában nyugati világban úgy tekintenek a képregényekre és a rajzfilmekre, mint gyerekes szórakozására, addig Japánban mindenki tisztában van vele, hogy a képregények és az animációs film egyes műfajaira a felnőtt tartalom a jellemző. Ez nem csak az erőszakra és az erotikára, hanem a gondolatvilágra is értendő. Egyre filmszerűbb rendezésmód a jellemző, ami jól látható a Neon Genesis Evangelionban vagy a Szentjánosbogarak sírjában, ez utóbbi háborús dráma, ami két gyermek tragédiájáról szól, akik elvesztették szüleiket a háborúban. A legtöbb anime átmenetet képez több műfaj között, és ezek több jellegzetességét vegyíti. Így az egyes filmek kategóriákba szorítása nehézségekbe ütközhet. Előfordul, hogy egy animének látszólag egyszerű története van a felszínen, de ezzel egyidőben létezik egy bonyolultabb, mélyebb cselekmény és karakterfejlődés. Szokásos, hogy egy akciódús anime humoros, romantikus vagy akár szívbe markoló elemeket is magában foglal. Ugyanúgy előfordulhatnak egy elsősorban romantikus animében erős akciójelenetek. Nem ritkák azok a történetek, amik látszólag viccesen bugyután kezdődnek, de a végkifejlet drámai, komoly mondanivalóval. Említést érdemel a fansub és a fandub jelenség, amely nem önálló műfaj, hanem a külföldi rajongók által végzett tevékenység, amelynek során a nyugaton kevesek által érthető japán szöveget a nyelvben járatos amatőr rajongók angol feliratozással látják el, vagy önkéntes munkában szinkronizálják. Mivel sok japán manga és anime soha nem kerül hivatalos  formában tengerentúli kiadásra, a fansub mozgalom kényszerűségből figyelmen kívül hagyja a szerzői jogokat. A legtöbb fansub azonban tartalmaz a műbe illesztett kérést, hogy hivatalos megjelenés esetén a nézők a kereskedelmi terméket is vásárolják meg, elősegítve ezzel az anime/manga nemzetközi elterjedését.

Akár órákig lehetne erről beszélni, de sajnos nincs rá idő. Ne lett túl hosszú cikk, de remélem a lényeg mind benne van. Köszönöm, hogy elolvastátok, legyen továbbra is szép napotok.

2012. szeptember 6., csütörtök

Slenderman, ahogy még sokan nem ismerik

Sziasztok!
Kaptam néhány kérdést egyik témával kapcsolatban, ami nagy érdeklődésnek örvend. Azonban A Slenderman cikkemet nem egészítem ki, mert a lényeges dolgokat úgy érzem leírtam. Legfeljebb amit kihagytam, hogy mivel azóta én is játszottam vele, megtudtam, hogy a játékbeli lány neve Erika és egy kis ráfizetéssel lehet letölteni egy folytatást, amiben nappal játszódik a történet. De most egy kicsit más oldalról mutatnám be a dolgokat, és ez lenne az úgy nevezett "Slender család".
Splendor man
A Slender man „család” tagja. Azért tettem idéző jelbe, mert mindenhol másként szerepel. Van, ahol a testvérének említik, van ahol az apjának és van ahol, csak egyszerűen egymás ellentétének. Ugyanis Splendor man a szöges ellentéte, mind megjelenésben, mind céljában. Ugyanis, amíg a Slender man gyerekeket rabol és öl meg, addig Splendor man épp, hogy vidámságot hoz a gyerekek életébe. Ugyan úgy, nagyin magas, de neki van egy „smiley” jellegű arca. Megjelenésben fekete öltönyt hord, amin színes körök vannak felvarrva, emellett vörös csokornyakkendőt és fehér inget visel, mellette egy cilindert is. Egyes feltevések azonban teljesen ellent mondanak ennek, miszerint Splendor man csak a vidámsággal akarja elcsalni a gyerekeket, hogy ne gyanakodjon senki, hogy végezni akar velük. De jobban belegondolva, előbb akarna bárki találkozni vele, mint testvérével.
Enderman
Magyarosan a Bevégző, egy szörny, ami a Minecraft nevű, elhíresült játékban szerepel. A bevégző 3 méter magas, hosszú lábai és karjai vanank és fekete teste. Slender man alapján találták ki, így hozzá is vezethető vissza. Sajnos a játékban nem vagyok túl jártas, ezért ennél többet nem tudok mondani, sajnálom, de ígérem utána nézek, és ha lesz rá igény, írok a játékról is egy ismertetőt.



Trenderman
Ez már inkább egy rajongói túlzás, de valamennyire mégis kapcsolódik  ide. A Trenderman a kirakatban lévő férfi bábu, aminek ugyan úgy nincs arca. Megjelenésében mindig a legújabb divatot követi,és a rajongók felruházták olyan jelzőkkel, mint például mindenkit divatosabbá akar tenni, bármennyire is nem akarja az illető. Mindent megtesz, hogy az ő ruháit viseljék. Kissé rajongói túlkapásnak tűnhet, de eléggé elterjedt mostanában ez is. Végülis senki sem szabad megkövezni, amiért hisz valamiben, amiben más talán nem.
Mostanra ennyi lenne, remélem ez a cikk is elnyerte a többség tetszését, nem tudom mikor lesz időm legközelebb feltenni, de szerintem csak szombat este az anime ismertetőt fogom megírni. Addig is mindenki kívánok további szép napot.

2012. szeptember 3., hétfő

Változás az életben

Szép estét mindenkinek!
Ez volt az első tanítási napom és mit ne mondjak, nem a legjobban közé tartozott. Reggel kezdődött az egész az évnyitóval. Az igazgató beszéde elég hosszú volt és nem is a legjobb. Általában az ilyen beszédek ösztönzés céljából vannak, de ő inkább azt mondta el, hogy tanulással, kemény munkával és akár diplomával semmit nem fogunk elérni az életben, de mégis hangoztatja, hogy tanulni kell. Értelmetlen nem igaz? És ez még csak a kehely alja, a többi csak ezután következett. Ugyanis majdnem a fél osztályom lecserélődött. Sokan elmentek és még többen buktak meg. Teljesen más lett az osztályközösség. Meg persze a szokásos problémák, nem engednek ki senkit cigarettázni és ezért a legtöbben idegesek, így nem lehet normálisan beszélgetni senkivel. És ami a legrosszabb, a nyár elég volt, hogy mindenki megváltozzon, hozzám sem úgy viszonyulnak már a barátaim. Úgy tűnik marad a magány. Úgy tűnik már senkiben sem lehet megbízni, mert mindenki csak átver, kihasznál és elárul. Nem tudom, tudok-e még hinni bárkiben is ezek után. Sajnos soha nem merném nyíltan kimondani a véleményemet, inkább sírás-rívás helyett, mosoly mögé rejtem a fájdalmamat. Ez legyen intő példa nektek is, nem minden az, ami látszik. És az életben sok csalódás vár mindenkire.

A cseresznyefák édes illata hozzon nektek szép álmokat.

2012. szeptember 2., vasárnap

Helyzet

Sziasztok!
Ahogy azt mondtam, legközelebb már a kollégiumból jelentkezem és ez így is van. Ugyanis már itt ülök a szobában teljesen egyedül. Két ágyas szobába kerültem és a szobatársa az utolsó percben iratkozott át másik iskolába. Szóval egyedül vagyok, mint mindig. Most csak erre a rövid bejegyzésre van időm, mert folytatnom kell a pakolást. Ami azt illeti az iskola és a kollégium elveszi a legtöbb szabadidőmet, ezért talán csak heti 2-3 bejegyzésre lesz időm, meg persze a hétvége. És ha lesz is bejegyzés az is késő este, tanszoba után. Most csak ennyi lenne belőlem. További szép napot mindenkinek, élvezzétek ki az utolsó napot. Előre is jó éjszakát mindenkinek.

2012. szeptember 1., szombat

Az éjszaka varázsa

Szép estét mindenkinek!
Nem terveztem mára még egy bejegyzést, de a természet szépsége miatt megteszem. Az ablakon nézte kifelé, amikor megláttam a holdat, de most nem a szokásos sárga fénye van, hanem egészen más, vörös színe van. Ma este vörös hold van. Ez a jelenség akkor fordul elő, amikor a holdkelte és a naplemente körülbelül egy időben zajlik le. A vörös szín is csak percekig látszódik, épp csak a horizont felett kevéssel, a magasabbra emelkedett hold már csak hétköznapi színt mutat. Viszont én már majdnem fél órája nézem és még mindig vörös. Igen, szeretem nézni a holdat, olyan megnyugtató. Nem szeretem annyira a nappalt én inkább rajongok az éjszakáért. Lehet, sokan félnek a sötétségtől meg mindentől, ami az éjszakához kapcsolódik és őszintén megvallva, én is félek. De még így is szeretem a sötét éjszakákat.
Az éjszaka tele van csodaszép titkokkal és varázslatokkal. Nem kell feltétlenül hinni az ilyen dolgokban, elég csak nyitott szemmel járni, néha a varázslat szemmel látható. Végül is csodálatos látvány lehet messze a város fényeitől egy mezőn heverészni és nézni a csillagos eget. Igaz, ha felhők takarják ebből nem látni semmit, de az éjszaka így is varázslatos. A bokrokból felröppenő szentjánosbogarak fénye, az éjjeli állatok halk neszei, és a hűvös simogató levegő. Nincs is szebb ennél, ilyen környezetben lehet a legjobban megnyugodni. Aki teheti menjen ki és nézzen körbe. Kitudja, ha jól figyel egy varázslat szemtanúja is lehet. Törj ki a szürke, megszokott világból és lépj át egy saját álomvilágba. Hisz nem véletlenül jönnek éjszaka a legszebb álmok. A sötétség és a csend szépsége hozza elő a varázslatot, neked csak türelmesen kell figyelni és ha hiszel benne, te is megláthatod.

A cseresznyefák édes illata hozzon nektek szép álmokat.


Anime ismertető 4. rész

Sziasztok!
Nem, nem felejtettem el, hogy szombat van azért itt egy újabb anime ismertető. Ez az egyik fő kedvenc anime, amit láttam, de most nincs túl sok időm egy hosszú cikkre az iskolára való készülődés miatt, ezért most máshogy írtam meg. Egy rövid terjedelmű ismertető és egy rövid karakter jellemzés, remélem senkinek nem lesz ellenére ez a változtatás. Mindenkinek jó olvasást, kezdjünk is bele.


Durarara!!
A történet elején egy fiú, Ryuugamine Mikado felköltözik a városba, hogy ismét együtt járhasson középiskolába egy régi barátjával, Kida Masaomi-val. A fiúk gyerekkoruk óta ismerik egymást, és a távolság sem jelentett problémát a barátságuknak, az internet segítségével tartották a kapcsolatot. Mikado érkezése első napján rengeteg embert ismer meg Kida barátai és ismerősei közül. A vidékről felköltözött fiút igencsak érdekli a városi élet, főleg az Ikebukuroi bandák, amik igen nagy hírnévre tettek szert, főleg a Dollars nevű szervezet. Arról is rengeteg pletyka kering, hogy sokan tűnnek el a városban és ezeket az eltűnéseket kapcsolatba hozzák a különböző bandákkal. Nem is olyan egyszerű a városi élet, főleg nem akkor, amikor feltűnik egy városi legenda, a "Fej nélküli Motoros". A fej nélküli lovas lovát motorra cserélte és érdekes fordulat, hogy a motorosunk egy nő! Celty Sturluson végrehajtóként dolgozik a városban, különböző megbízásokat kap, például elrabolt embereket ment meg. De elsősorban eltökélt szándéka, hogy megtalálja az elveszett fejét. Celty a feje nélkül is tökéletesen lát, hall és érzékel, nem is az esztétikai kinézete motiválja a feje visszaszerzésében, hanem az elveszett emlékeit akarja visszakapni, amiről úgy gondolja, hogy a fejében vannak. Csak azt az egyet tudja, hogy a városban van valahol. Celty múltja még így foszlányokban is érdekes, így nem tudhatjuk, mi történne, ha visszakapná a fejét. De nem csak ő az egyetlen „szörnyetege” a városnak, egy "Metsző" nevű gyilkos szedi áldozatait és a végére bonyolódik a helyzet, mert egy banda háborúhoz közeledünk.
Celty Sturluson avagy a fejnélküli motoros. A beszélni nem képes lány valójában egy Dullahan, azaz ‘tündér”, aki Írországból érkezett e messzi földre. Célja, hogy megtalálja az elvesztett fejét. A teste természetfeletti, mivel egy fekete massza tartja össze, és pillanatok alatt képes regenerálódni. Hazájában lovas kocsin utazgatott, de mivel Japánban sokkal praktikusabb járműre volt szüksége, így kreált magának egy vagány motort. A feje utáni hajsza mellett szállítóként dolgozik, és a legkülönfélébb kéréseket teljesíti. Általában mobiltelefonján pötyögve kommunikál másokkal. Majdnem 10 éve él együtt egy Kishitani Shinra nevű dokival, aki jövendő feleségének tekinti. A doktor mániája a furcsa, megmagyarázhatatlan dolgoknak a tanulmányozása, így Celty mellett Heiwajima Shizuo ember feletti erejét is boncolgatja. Shizuo állandóan pultos ruhában van, komoly tekintetét napszemüvege mögé rejti. Könnyen kihozhatja bárki a béketűrésből, és agressziójának nem tud gátat szabni, előszerettel dobálja a kellemetlenkedő emberekre az automatákat, és az útjelző táblákat. Az öccse, Heiwajima Kasuka, akinek álneve Hanejima Yuuhei, híres filmszínész, de Shizuo csak egy egyszerű pénzbehajtó. Esküdt ellensége Orihara Izaya. Állandóan lerombolják a fél várost, ha összefutnak. A kezdetektől fogva utálják egymást. Sajátos hobbija, hogy a kétségbeesett, szerencsétlen emberek utolsó önbecsülését is szétrombolja, és az öngyilkosságba kergeti őket rideg logikájával. A yakuzával is kapcsolatban áll, valamint információkat árul a kedve szerint kiválasztott célszemélyeknek. A chat oldalon általában lánynak adja ki magát, így sokkal könnyebben az emberek bizalmába férkőzhet. Kiválóan bánik a késekkel. Aki a városban jár, érdemes messziről elkerülni

Ryugamine Mikado az első részben megismert, középiskolás fiú. Legjobb barátja, Masaomi Kida, különféle kalandokba keveri a városrészben. Mikado az új iskolájában beleszeret az osztály titkárba, akinek a neve Sonohara Anri. A fordulat, hogy Masaomi is beleesik a lányba, de ez nem tartós, ugyanis neki van barátnője, Mikajima Saki. Anri azonban nem épp hétköznapi problémákkal küzd, amellett, hogy az egyik tanár molesztálni próbálja, kétségbeesetten keresi eltűnt barátnőjét. Ráadásul eltűnt barátnőjének a szerelméért is aggódik, aki egyik napról a másikra bejelenti, hogy nem jár többé iskolába. Seiji valójában megtalálta egykori kedvesét, aki valami okból kifolyólag nem beszél, és egy műtéti heg van a nyakán. Ráadásul Seiji orvos nővére, Yagiri Namie egy szerv kereskedelemmel foglalkozó vállalkozást vezet. Rajtuk kívül van még pár fontosabb szereplő a Dollars banda egyik 4 fős csapata, amelynek tagjai a hirtelen haragú Kadota, az otaku Walker és barátnője Erika, valamint a csendesebb Togusa.
 
Most csak ennyi telt tőlem, mehetek is vissza pakolni, de remélem így is elnyerte mindenki tetszését. Holnap már a kollégiumból jelentkezem, addig is mindenkinek szép napot, élvezze ki az utolsó napokat.